کتاب کودکان
_

درباره ما

واحد کودک و نوجوان موسسه منتظران منجی علیه السلام فعالیتش را از سال 1397  شروع کرد. اولین کاری که ما انجام دادیم نوشتن و تولید قصه‌های کوتاه صوتی بود. همین قصه‌ها باعث شد ما دوستان خوب زیادی پیدا کنیم، دوستان خوبی که دوست داشتند، بیشتر و بیشتر قصه بشنوند.

ما اما هنوز آنقدر بزرگ نشده بودیم که آغوشمان برای بغل کردن همۀ بچه‌هایی که دلشان قصه می‌خواست جا داشته باشد. پس همهٔ کارهایمان را تعطیل کردیم و نشستیم به یادگرفتن و یاد دادن.

در عرض دو سال هرچه‌قدر که می‌توانستیم یاد گرفتیم و قلممان را قدرتمند کردیم، در کنار این کار یک تیم حرفه‌ای و متخصص شروع کرد به استخراج محتوایی که ما فکر می‌کردیم همۀ بچه‌ها باید بدانند. محتوایی که هرچه گشته بودیم توی هیچ کتابی نبود. انگار همه به جز ما فکر می‌کردند بچه‌ها کوچکتر از این هستند که از چیزهای مهم سردربیاورند. اما ما که هنوز کمی از بچگی‌هایمان همراهمان بود، اینطور فکر نمی‌کردیم. پس شروع کردیم به گفتگو و بررسی و مطالعه و تحقیق.

با نویسنده‌ها، روان‌شناس‌ها، معلم‌ها، تصویرگرها و خلاصه هرکسی که در این زمینه صاحب نظر بود، حرف زدیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که راه ما اشتباه نیست.

حاصل تمام آن دو سال فعالیت ختم شد به چشم‌اندازی که پیش روی شماست. واحد کودک موسسه منتظران منجی علیه‌السلام شکل گرفت و هدف خود را ارائه محتوای انسانی به کودکان قرار داد.

کتاب‌هایی که با عنوان خودشناسی برای کودکان تولید می‌شوند، کتاب‌هایی کاملا ایرانی هستند.

کتاب‌هایی که نویسنده‌های خوش‌ذوق ایرانی نوشته‌اند و تصویرگران خوش‌سلیقه برایشان طرح زده‌اند.

ما این کتاب‌ها را خیلی دوست داریم. شاید چون تولید هرکدام از آنها حاصل ماه‌ها بحث، گفتگو، نقد و بررسی است.

کتاب‌هایی که در مسیر نگارش و تولید قوانین زیادی را به خود ما یادآوری کرده‌اند.

قوانینی که ما با تمام باورمان معتقدیم اگر بچه‌ها از سنین کم با آنها آشنا شوند، شادتر، آرام‌تر و انسانی‌تر رشد می‌کنند.

4سال تجربه
52نویسنده و کارشناس
13نشر کتاب
20000+فروش